Кафедра травматології та ортопедії

Новини кафедри

Cпівробітники академії (к.мед.н. Милиця К.М. та к.мед.н. Труфанов І.І.) в рамках спільного Україно-Канадського проекту за підтримки МОЗ України взяли участь у 4х денному тренінгу Trauma and Disaster Team Response Cource, де отримали сертифікати, які засвідчують вміння надати кваліфіковану допомогу CPR за системою BLS (Basic Life Support). В сучасному світі, щоденно відбуваються техногенні катастрофи, масові дорожньо-транспортні аварії, терористичні атаки та озброєні конфлікти, які несуть за собою масові жертви. Тому надзвичайно гостро стоїть питання надання невідкладної кваліфікованої допомоги. Також травма є основною причиною превентивних смертей та каліцтва у осіб молодого віку. Тому дуже важливо вміти своєчасно та компетентно надавати допомогу травмованим та вміти ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій. Протягом курсу навчання проходило за сучасною Канадською програмою, яка поєднувала в собі теоретичні знання, відпрацювання практичних навичок, та, що найважливіше, відпрацювання роботи в команді, адже при надходженні великої кількості пацієнтів, а особливо пацієнтів з політрамвою, слід задіювати спеціалістів з різних фахів: лікарів швидкої, хірургів різних спеціальностей(нейро-, торакальних-, судинних-), травматологів, реаніматологів, які мають вчасно, злагоджено та з найбільшою ефективністю взаємодіяти. Ми мали змогу перейняти багатий досвід канадських колег, стосовно організації допомоги на догоспітальному етапі, та в умовах Emergency Department. Загалом тренінг був надзвичайно корисний. Ми сподіваємось на подальшу співпрацю з фахівцями McGill University Health Center. Та плануємо проведення тренінгів в стінах нашої академії.