Кафедра травматології та ортопедії

Лікувальна робота

Кафедра травматології та ортопедії розміщена на базі КНП "Міська лікарня №9" ЗМР за адресою м.Запоріжжя, вул. Щаслива, 1. Базою кафедри є ортопедо-травматологічне відділення (90 ліжок), відділеня кістково-гнійної хірургії (60 ліжок), а також приватна лікарня "Вітацентр" - центр естетичної ортопедії, артрології та спортивної травми (20 ліжок). Клініка забезпечена 6 плановими операційними, 2 ургентними оперційними, 3 перев*язувальними, 3 гіпсовими залами. Дві артроскопічні стійки для виконання мініінвазивних операцій на великих суглобах. Операційні оснащені електроно-оптичним перетворювачем.

Все це дозволяє в повному обсязі забезпечити лікарів-слухачів та лікарів-інтернів тематичними хворими для виконання навчальної програми, безпосередьої участі у оперативних втручаннях та подальшому лікуванні пацієнтів.

В клініці широко застосовуються наступні методи лікування:

Травматологічні та ортопедичні:

- артроскопічні операції при внутрішньосугловобових переломах і пошкодженням зв*язочно-капсульного апарату;

- ендопротезування кульшового та колінного суглобів при травмах та захворюваннях;

- сучасний металоостеосинтез кісток нижніх та верхніх кінцівок, тазу та хребта (інтрамедулярний та накістковий остеосинтез з застосування стержнів, пластин та гвинтів, спицеві та стержневі апарати зовнішньої фіксації);

- артроскопічне лікування артрозів великих суглобів;

- кісткова аутопластика із заполненням дегенеративних та пухлинних дефектів;

- реконструктивні операції при набутих деформаціях стоп, гомілок, стегон та верхніх кінцівок;

- видалення кісткових пухлин та екзостозів, хондром.

- операції при псевдоартрозах кісток та застарілі пошкодження м*ягких тканин;

- шкірні та сухожилкові пластики;

- лікування хвороб кисті (хвороба Дюпюітрена, Леддерхозе, лігаментити, гігроми та інші);

- оперативне та консервативне лікування при дегенеративних пошкодженнях хребта, післятравматичних пошкодженнях нервів кінцівок.

Реабілітація:

- весь спектр фізіолікування;

- заняття з методистом та ЛФК-спеціалістом, кінезіотерапія;

- масаж;

- електро-міостимуляція;

- ортезування кінцівок, корсетування тулуба при травмах та захворюваннях хребта.