Кафедра соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи

УВАГА! На кафедрі проводиться набір до участі у циклі тематичного удосконалення Актуальні питання громадського здоров'я" для керівників органів і установ охорони здоров'я та їх заступники, лікарі - методисти, лікарі-статисти (будь-якого профілю)

Цикл тематичного удосконалення присвячений питанням створення в Україні системи громадського здоров’я та запровадження системи підготовки фахівців для вказаної сфери. При цьому першочерговим завданням є підготовка кваліфікованих організаторів охорони здоров'я для практичної роботи у даній сфері. Кваліфікаційні вимоги до них базуються на основних оперативних функціях і засадах, які має вирішувати система громадського здоров’я в країні.

На циклі тематичного удосконалення використовуються елементи програми підготовки спеціалістів за фахом «Громадське здоров’я», що розроблена провідними фахівцями галузі за сприяння Європейського Союзу.

Для виконання цієї програми в процесі навчання проводяться лекції та тестовий контроль за дистанційними методиками,із застосуванням оболонки Moodle, Практичні та семінарські та заняття проводяться переважно в аудиторіях кафедри. Крім цього, планується самостійна робота слухача у бібліотеці академії, комп’ютерних класах, в методичному кабінеті кафедри.

На циклі будуть висвітлені закономірності змін показників громадського здоров’я у часі та на певних адміністративних територіях серед різних категорій населення з визначенням впливу на нього соціально-економічних, екологічних, біологічних, психологічних, медичних, суспільно-політичних детермінант; вивчення індексу здоров’я населення, глобального тягаря хвороб та обґрунтування цільових профілактичних програм і програм відновного лікування в системі громадського здоров’я. Буде розглянуто

медико-демографічну ситуацію в країні та окремих регіонах із визначенням тенденцій, причин та моделюванням можливих варіантів поліпшення, обґрунтувано розробку інтегральних показників та індексів оцінки громадського здоров’я населення. На циклі передбачено розгляд питань здійснення епіднагляду за інфекційними, неінфекційними хворобами, гігієною навколишнього середовища та гігієни праці. Значна увага приділяється питанням міжсекторального підходу до збереження та зміцнення здоров’я населення, подолання нерівності в питаннях здоров’я.

В навчальній програмі враховано досвід проведення науково-практичних семінарів з актуальних питань громадського здоров'я , нормативно-правовому забезпеченню діяльності лікувальних закладів в сучасних умовах.

Цикл відбудеться 3 31.05. 2018 - 29.06 2018 р, за необхідною інформацію ви можете звертатись по тел. (0612) 279-06-24