Оцінка роботи академії

Актуально

Кафедра організації охорони здоров'я, публічного управління та адміністрування

Круглий стіл "медичне право"

 

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів у грудні 2017 року присвячених  Всеукраїнському тижню права. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 579-р. Для реалізації зазначеного заходу кафедрою соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи Запорізької медичної академії післядипломної освіти МОЗ України за участі Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України. 6 грудня було проведено даний захід. 

З привітальною промовою виступив ректор академії, академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України професор, д.мед.н. Никоненко Олександр Семенович.  Зазначивши актуальність даної теми та надаючи підтримку у проведенні навчального курсу в академії «Медичне право України», ректор відмітив важливість визначених питань Круглого столу як для медичних працівників, так і для пацієнтів.

З докладом виступила Завідуюча  кафедрою соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» , президент асоціації організаторів охорони здоров’я  д.мед.н., доцент   Лашкул З.В. У доповіді нею була дана медико-правова оцінка дефектів надання медичної допомоги, їх розповсюдженість в різних країнах світу та нормативно-правові акти України , які направлені на їх профілактику. У продовж виступу , надаючи правову оцінку дій медичних працівників , аналізуючи чинне законодавство України виступила кандидат юридичних наук ,доцент кафедри, адвокат, член Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України Сізінцова Ю.Ю.  Велику зацікавленість викликала доповідь представників бюро судово - медичної експертизи. У своєму докладі «Судово-медичні та юридичні аспекти недоліків в наданні медичної допомоги» Куртєв А.В. Голубович А.Л. зазначили актуальність проблеми, навели статистичні дані щодо проведення експертиз під час провадження кримінальних справ.