Оцінка роботи академії

Актуально

Кафедра організації охорони здоров'я, публічного управління та адміністрування

"заочний" судовий процес

Запроваджено можливість "заочного" судового процесу по окремих злочинах

Автор: Анна Скуміна
ВРУ ухвалила Закон, згідно з яким спеціальне досудове розслідування та судовий розгляд справ щодо деяких злочинів може здійснюватися за відсутності обвинуваченого (крім неповнолітнього), який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження), якщо він перебуває поза межами України.
Таке спеціальне провадження стосуватиметься, зокрема, деяких злочинів проти основ нацбезпеки України та громадської безпеки, проти миру, безпеки людства, міжнародного правопорядку, проти життя та здоров'я особи, злочинів у сфері господарської діяльності, корупційних діянь та ін.
Передбачено, що спеціальне судове провадження здійснюватиметься за обов'язкової участі захисника.
При здійсненні такого провадження повістки про виклик обвинуваченого надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування, а процесуальні документи, що підлягають врученню обвинуваченому, надсилаються захиснику.
Інформація про такі документи та повістки обов'язково публікується у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження. З моменту опублікування повістки обвинувачений вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Передбачено внесення відповідних змін та доповнень до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України.
---------------------
Закон України "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини" (N 1689-VII від 07.10.2014 р.)
Офіційне опублікування: "Голос України" N 209 від 30.10.2014 р.
Дата набрання чинності: 31.10.2014 р.