Оцінка роботи академії

Актуально

Кафедра соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи

Оголошення щодо проходження циклу з тематичного удосконалення

Вельмишановні колеги!

           Запрошуємо Вас до проходження циклу з  тематичного удосконалення «Актуальні питання організації медико-соціальної експертизи та реабілітації хворих та інвалідів» для керівників органів і установ охорони здоров’я та їх заступників, керівників структурних підрозділів, лікарів, який відбудеться з 15 лютого по 01 березня 2019 р. на базі кафедри соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи  ДЗ «Запорізької медичної академії післядипломної освіти МОЗ України».

           Будуть розглянуті питання організації експертизи тимчасової та стійкої непрацездатності в лікувально-профілактичних закладах; проведення медико-соціальної експертизи та реабілітації хворих та інвалідів в Україні, які регламентується значною кількістю нормативно-правових актів, що включає міжнародні законодавчі акти, діючі в Україні; закони України; постанови КМ України; відомчі нормативні акти; стандарти надання медичної допомоги при окремих нозологічних формах захворювань. Програма циклу розроблена з урахуванням сучасних концептуальних експертно-реабілітаційних підходів та діючих законодавчих і нормативних документів, прийнятих в Україні з питань медико-соціальної експертизи та реабілітації інвалідів.

Просимо надсилати заявки та документи на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефони для довідок: (061) 279-06-24

МЕДИЧНЕ ПРАВО УКРАЇНИ

Вельмишановні колеги!

           Запрошуємо Вас до проходження циклу з тематичного удосконалення «Медичне право України» для керівників органів і установ охорони здоров’я та їх заступників, керівники структурних підрозділів, лікарів, який відбудеться  з 1 – 15 лютого 2019 р. на базі кафедри соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи  ДЗ «Запорізької медичної академії післядипломної освіти МОЗ України».

            Впродовж проведення циклу будуть розглянуті питання щодо реформування галузі охорони здоров’я, надані роз’яснення змін судової реформи, обговорені питання трудового законодавства. Також ви маєте можливість отримати інформацію щодо актуальних питань, які виникають під час конфліктних ситуацій пацієнт – лікар, інформація про пацієнта, «лікарська таємниця», надходження запитів до медичних установ, надання відповідей на них, питання корупційних правопорушень, вивчення антикорупційного законодавства. Викладачем будуть надані роз’яснення щодо вилучення медичної документації уповноваженими органами, порядку проведення обшуків та оглядів приміщень та документів.

Просимо надсилати заявки та документи на електрону пошту

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Телефони для довідок: (061) 279-06-24

ЗІ СВЯТОМ

співробітники кафедри щиро вітають ветеранів Великої Вітчизняної війни та всіх громадян 

України зі світлим і радісним святом Перемоги . Ми пам'ятаємо про тиххтоне шкодуючи 

власного життязахищав рідну землюДовічна шана і повага ВамПрийміть найтепліші 

побажання міцного здоров'язатишку та благополуччяНехай дух перемоги надихає серця

 і веде вперед  до нових подвигівуспіхів і досягненьІ нехай весь світ завжди живе у мирі

а про війни нагадує лише це священне свято

Сьогодні,нами віддані шана людям, які пережили ті страшні часи 

 

 

Є.М. Краковський та Балашов Г.В.

Цикл спеціалізації

Завершуючи будь-яку роботу людина відчуває впевнененість в тому, що все нею зроблено буде на користь суспільству, окремій людині, державі вцілому. На кафедрі завершили навчання слухачі циклу спеціалізації! Знову цікава аудиторія! В них є все: віра, наполегливість, бажання вчитися і впроваджувати все на місцях. Протягом всього часу навчання на кафедрі панувала робота, велись палкі дискусії. Сподіваємось, всі набуті знання будуть реалізовані! Завершуючи будь-яку роботу людина відчуває впевнененість в тому, що все нею зроблено буде на користь суспільству, окремій людині, державі вцілому. На кафедрі завершили навчання слухачі циклу спеціалізації! Знову цікава аудиторія! В них є все: віра, наполегливість, бажання вчитися і впроваджувати все на місцях. Протягом всього часу навчання на кафедрі панувала робота, велись палкі дискусії. Сподіваємось, всі набуті знання будуть реалізовані!

 

Органы исполнительной власти проинформируют об антикоррупционной работе в соцсетях

http://jurliga.ligazakon.ua/print_news/type_news/168449.htm
 
Утвержден план мер по реализации стратегии коммуникаций в сфере противодействия коррупции
 
Кабмин утвердил План мер по реализации Стратегии коммуникаций в сфере предупреждения и противодействия коррупции на 2018 год.
 
Документом, в частности, предусмотрено:
 
- проведение регулярных медиа-мероприятий по антикоррупционной тематике в государственных органах (в частности, медиа-брифингов уполномоченных лиц с представителями СМИ; отчетности правительственно-общественной инициативы «Вместе против коррупции» на заседаниях Кабмина);
 
- привлечение общественности для принятия решений в сфере предотвращения и противодействия коррупции (в частности, организация заседаний за круглым столом с участием руководства органа государственной власти, экспертов общественных организаций, общественного совета и СМИ; публикация рекомендаций экспертов и принятых органом власти мер по результатам проведенных заседаний на официальном сайте);
 
- внедрение системы мониторинга и оценки эффективности антикоррупционных коммуникаций (в частности, до 20 февраля Министерство информационной политики (МИП) утвердит перечень показателей для оценки реализации Стратегии и до конца года проведет общий мониторинг и оценку выполнения плана мер);
 
- распространение просветительской информации антикоррупционного направления (в частности, конференций, семинаров, заседаний за круглым столом в г. Киеве и других регионах; дебатов, открытых уроков, лекций, квестов в учреждениях общего среднего, профессионального и высшего образования).
 
Также Государственное агентство по вопросам электронного правительства проинформирует население об инициативе «100 приоритетных электронных услуг» как инструменте предотвращения и противодействия коррупции в органах исполнительной власти.
 
Центральные органы исполнительной власти в течение года будут:
 
- поддерживать актуальную информацию на официальном сайте относительно антикоррупционной тематики;
 
- распространять информацию по результатам антикоррупционной работы в социальных сетях: Facebook, Twitter, YouTube и т.д. (при условии наличия профилей);
 
- размещать общественно важную информацию в формате открытых данных;
 
- публиковать информацию об антикоррупционных структурных подразделениях, спикерах и каналах сообщения о коррупции.
 
Кроме того, до 31 декабря МИП разработает и представит Кабмину проект Плана мероприятий по реализации Стратегии коммуникаций в сфере предотвращения и противодействия коррупции на 2019 год.
 
Соответствующий План мер утвержден распоряжением Кабмина от 31 января 2018 года № 86-р.
 

ЗВІТ КАФЕДРИ

26 квітня в академії відбувся семінар завучів на базі кафедри соціальної медицини, організації і управління охороною здоровя та медико-соціальної експертизи.  Визначений порядок проведення семінару передбачав заслуховування звіту  кафедри за минулі роки. З цікавою доповоддю висупив завуч кафедри Курочка В.Л. У своїй доповіді він зазначив досугнення викладачів, нововедення, що були зпроваджені у викладанні дисциплін. Постало не мало питань, які викликали палку дискусію щодо прийнятої Постанови КМУ від 28.03.2-18 р. № 302, що визначає основні організаційні засади безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров'я. Завідуюча кафедри Лашкул З.В. зазначила основні положення документу, нововведення.

Усі фахівці у сфері охорони здоров'я після здобуття вищої освіти у зазначеній сфері охорони здоров'я та отримання кваліфікації після закінчення навчання в інтернатурі для подальшої атестації відповідно до законодавства мають право на безперервний професійний розвиток.

Атестація фахівців у сфері охорони здоров'я здійснюється в порядку, затвердженому МОЗ, з метою оцінки їх професійного рівня та складності виконуваних робіт, відповідності кваліфікаційним вимогам і посадовим обов'язкам кожні п'ять років. Результати проходження безперервного професійного розвитку обов'язково враховуються під час атестації для присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії або кваліфікації працівника чи продовження дії ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Безперервний професійний розвиток включає участь у процесі формальної, неформальної та інформальної освіти у сфері охорони здоров'я.

Навчання на циклах спеціалізації, тематичного удосконалення, курсах інформації та стажування здійснюється на базі закладів вищої освіти, закладів післядипломної освіти, науково-дослідних установ, закладів охорони здоров'я. 

проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників»

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників» (реєстр. № 6288), поданий народним депутатом України Богомолець О.В. та іншими народними депутатами України.

Законопроектом передбачається внести зміни до частини другої статті 22 Кримінального кодексу України, розширивши перелік злочинів, за вчинення яких особа нестиме кримінальну відповідальність у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, а також викласти в новій редакції назву розділу ХVОсобливої частини цього Кодексу та доповнити його статтями 348-2 «Посягання на життя медичного або фармацевтичного працівника», 349-2 «Захоплення медичного працівника як заручника», 350-1 «Погроза або насильство щодо медичного або фармацевтичного працівника».

Тобто проектом пропонується доповнити чинний Кримінальний кодекс України спеціальними складами злочинів, де потерпілими є медичні та фармацевтичні працівники (вбивство, захоплення як заручника, погроза або насильство).

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України пропонує за результатами розгляду в першому читанні відхилити законопроект. Генеральна прокуратура України, Національна академія прокуратури України та Національна поліція України вважають, що проект потребує доопрацювання.

         На думку народних депутатів – членів Комітету посилення кримінальної відповідальності за вчинення діянь, які проектом пропонується криміналізувати є актуальним, ураховуючи підвищений ризик для медичних та фармацевтичних працівників піддатися нападу під час виконання своєї професійної діяльності.

         З огляду на викладене, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні законопроекту реєстр. № 6288прийняти його за основу.

Співдоповідачем з цього законопроекту на засіданні Верховної Ради визначено народного депутата України Кожем’якіна Андрія Анатолійовича.

Додаючи проект Постанови Верховної Ради України та висновок Головного науково-експертного управління просимо розглянути.

Голова Комітету                                                                     А. Кожем’якін

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=61503

Більше статей...

 1. УВАГА! На кафедрі проводиться набір до участі у циклі тематичного удосконалення Актуальні питання громадського здоров'я" для керівників органів і установ охорони здоров'я та їх заступники, лікарі - методисти, лікарі-статисти (будь-якого профілю)
 2. ПРАВОВІ ПИТАННЯ: ПЕРЕБУВАННЯ ПРАЦІВНИКА НА РОБОТІ В НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ МОЖЕ БУТИ ПІДТВЕРДЖЕНЕ НЕ ЛИШЕ ВІДПОВІДНИМ МЕДИЧНИМ ВИСНОВКОМ
 3. Засідання Комітету медичного і фармацетичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України,
 4. Вітання з водохрещенням
 5. Роз’яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо питання збереження конфіденційності медичної інформації після смерті особи!
 6. УВАГА! Розпочато новий цикл тематичного удосконалення
 7. Цикл завершено
 8. Цикл тематичного удосконалення
 9. Круглий стіл "медичне право"
 10. Статистика
 11. Уряд ухвалив Уряд ухвалив 10 постанов, які кардинально змінять систему охорони здоров’я
 12. Дистанційне навчання на кафедрі
 13. Проведення курсу тематичного удосконалення з дисципліни "Медичне право України"
 14. Історія кафедри соціальної медицини
 15. Завідувачі кафедри соціальної медицини
 16. Співробітники кафедри соціальної медицини
 17. Навчальні посібники кафедри
 18. Принципи організації консультативної роботи з питань збереження здоров’я дітей раннього віку на рівні первинної ланки охорони здоров’я

Дочірні категорії