Оцінка роботи академії

Кафедра очних хвороб

Досягнення кафедри

На сьогоднішній день кафедра має більше 350 наукових робіт, більше 20 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, монографію «Первинна глаукома. Новий погляд на стару проблему». Під керівництвом професора кафедри Н.Г. Завгородньої захищені 7 і готуються до захисту ще 4 кандидатських дисертації, захищені 4 магістерських роботи. Наталія Григорівна є директором центру відновлення зору "ВІЗУС", який є базою кафедри. З ім'ям Наталії Григорівни пов'язаний сучасний етап розвитку кафедри. Серед наукових інтересів кафедри очних хвороб останнього десятиліття слід зазначити діагностику і лікування глаукоми, дистрофічних захворювань сітківки і зорового нерва, сучасні методи фізіотерапії різноманітних захворювань органу зору (лазеротерапія, рефлексотерапія, ультразвукова терапія).

Детальніше...

Історія кафедри

 

На стыке годов 2013-2014 гг. исполнилось 55 лет с основания кафедры глазных болезней Запорожской медицинской академии последипломного образования.

Описывая историю кафедры, конечно же, хотелось бы вспомнить о развитии всей глазной службы в Запорожье, о ее истоках, о значении нашей кафедры в развитии этой службы.

Детальніше...

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ

                                                

 

 

ЗАВГОРОДНЯ НАТАЛІЯ ГРИГОРІВНА

доктор медичних наук, професор, 

завідувач  кафедри очних хвороб. 

 

 

 

 

СПІВРОБІТНИКИ КАФЕДРИ: д.мед.наук, проф. Луценко Н.С.,

                                                      к.мед.наук, доцент Рудичева О.А.,

                                                      к.мед.наук, доцент Ісакова О.А.,

                                                      к.мед.наук, асистент Безденежна О.О.

                                                      к.мед.наук, асистент Завгородня Т.С.

                                                      к.мед.наук, асистент Михальчик Т.С. 

                                                      лаборант Русінова Еліна Марківна

 

Детальніше...

вступ


ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

 

Цикли навчання

  • Спеціалізація
  • ПАЦ
  • Цикл ТУ «Оптометрія на сучасному етапі»
  • ТУ «Глаукома»
  • ТУ «Інноваційні методи діагностики та лікування в офтальмології»
  • ТУ «Вибрані питання дитячої офтальмології»
  • ТУ «Травматичні ушкодження ока»
  • ТУ «Судинна патологія органа зору»

Діяльність

Професорсько-викладацький склад кафедри бере активну участь в лікувально-діагностичній діяльності офтальмологічних клінік міста.

Організаційно-методичні заходи включають активну роботу по вдосконаленню офтальмологічної допомоги населенню області, систематичне вдосконалення роботи реґіонарних центрів (мікрохірургічного і глаукомного).

Лікувально-консультативна робота полягає у планових обходах і консультаціях завідувача кафедрою, щотижневих консультацій лікарів-офтальмологів м. Запоріжжя, області і підшефних регіонів, лікувальної діяльності на базах кафедри (співробітниками кафедри виконується більше 1600 мікрохірургічних операцій щорічно).

Кафедрою здійснюється підвищення кваліфікації медичних працівників - щорічне проходження циклів удосконалення лікарями - офтальмохірургами і окулістами поліклінік міста, активна участь в підготовці і проведенні засідань Запорізького суспільства офтальмологів,  клінічних конференцій, підготовка кадрів через клінічну інтернатуру і ординатуру, аспірантуру.

Щорічно за участю кафедри в діяльність профільних лікувальних установ міста і області впроваджуються нові методи діагностики і лікування патологи органу зору.

Науковий напрямок кафедри

Тема

Керівник

Терміни

1.

«Особливості хірургічного лікування катаракти, глаукоми та інших захворювань органа зору в залежності від вікових змін та з урахуванням морфо-функціональних та клініко-біохімічних факторів їх розвитку»

Завгородня

Н.Г.,

зав.каф.

2014-2018

2

«Розробка та удосконалення нових методів хірургічного лікування глаукоми»

Завгородня

Н.Г.,

зав. каф

2015-2017

 

Досягнення кафедри

На сьогоднішній день кафедра має більше 350 наукових робіт, більше 20 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, монографію «Первинна глаукома. Новий погляд на стару проблему». Під керівництвом професора кафедри Н.Г. Завгородньої захищені 7 і готуються до захисту ще 4 кандидатських дисертації, захищені 4 магістерських роботи. Наталія Григорівна є директором центру відновлення зору "ВІЗУС", який є базою кафедри. З ім'ям Наталії Григорівни пов'язаний сучасний етап розвитку кафедри. Серед наукових інтересів кафедри очних хвороб останнього десятиліття слід зазначити діагностику і лікування глаукоми, дистрофічних захворювань сітківки і зорового нерва, сучасні методи фізіотерапії різноманітних захворювань органу зору (лазеротерапія, рефлексотерапія, ультразвукова терапія).

Клінічні бази

- Центр мікрохірургії ока на базі ЗОКЛ, що включає: очне відділення - 23 ліжок, відділення катарактальної та вітреоретинальної хірургії - 22 ліжок;

- Очне відділення ЗОДЛ - 40 ліжок;

- Запорізькій центр відновлення зору "ВІЗУС" (амбулаторно-поліклінічний відділ з відділенням амбулаторної хірургії);

- КУ Запорізький обласний ендокринний диспансер (амбулаторно-полікдінічний відділ)

- Очне відділення на базі КУ Бердянської лікарні -20 ліжок.

- Очне відділення ЦРЛм. Пологи

- Очне відділення ЦРЛ м.Кам'янка-Дніпровка

Детальніше...