Оцінка роботи академії

Актуально

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

   

    З початку Запорізького періоду - після переїзду Одеського інституту удосконалення лікарів у м. Запоріжжя у 1955 році - кафедру акушерства та гінекології очолила доктор медичних наук, професор Лосицька Віра Олексіівна.

Основним науковим напрямком роботи кафедри були питання профілактики ускладнень в акушерстві та гінекології.

Саме професор Лосицька В.О. запропонувала шов на шійку матки для зупинки маткових кровотеч у ранньому післяпологовому періоді.

 З 1968 року базою кафедри став пологовий будинок №4, а завідуючою - доктор медичних наук, професор Коренева Галина Петрівна, яка першою розробила методику програмованих пологів у вагітних групи високого ризику і була однією із засновників школи ендокринної гінекології в Україні. Під керівництвом Кореневої Г.П., завдяки роботі та ентузіазму співробітника кафедри - доцента Баукової О.П., в Запорізькій області організована спеціалізована служба з надання допомоги вагітним з резус-негативною належністю крові.   

  

    У 1986 році кафедра акушерства та гінекології поділилась на дві  кафедри: кафедру № 1 продовжувала   очолювати  професор  Коренева  Г.П.,

   кафедру № 2 - доктор медичних наук, професор  Коломейчук Л.В.  (основні наукові напрямки -  питання  невиношування вагітності та  профілактики  гестозів). 

    В 1991 році обидві кафедри акушерства та  гінекології об´єдналися  під  керівництвом професора Коломейчук Людмили  Василівни. 

 

      

       З травня 1997 року і по теперішній час кафедру акушерства та гінекології очолює Луценко Наталія Степанівна - доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України.