Навчальний посібник "Інформована згода"

На кафедрі соціальної медицини організації і управління охороною здоров’я та медико-соціальної експертизи виданий навчальний посібник за підтримки  міжнародного фонду «Відродження» у вигляді добровільного пожертвування за проектом № 47355 «Інформована згода: поняття, мета та значення у процесі реалізації прав і обов’язків медичних працівників і пацієнтів» авторами якого є Лашкул З.В., Сізінцова Ю.Ю., Фершал Я.Ю.

Цей посібник є суттєвим доповненням до існуючих методичних матеріалів з медичного права і на сьогодні являє собою перший збірник інформації щодо регламентування питання інформованої згоди. Він допоможе удосконалити правові знання як медичних працівників так і пацієнтів.

В посібнику аналізуються питання історії появи та впровадження поняття «інформована згода» на медичне втручання, визначений порядок підписання даного документу окремими групами населення, які потребують особливої уваги з боку держави. Це особи  уразливих верств населення споживачів ін’єкційних наркотиків, осіб, що живуть із ВІЛ, які потребують лікування від туберкульозу, а також особи з психіатричними розладами. Порядок підписання інформованої згоди, присутність та статус представників цих осіб, а також дії особи, яка представляє медичний заклад – це основні питання, які визначаються в посібнику.

Окрема увага в посібнику приділяється порядку підписання інформованої  згоди з урахуванням вікових особливостей пацієнтів.

Посібник містить матеріал, який є необхідним і корисним для медичних працівників, студентів вищих медичних навчальних закладів, слухачів факультетів післядипломної освіти МОЗ України, а також пацієнтів.

Для переходу до сторінки завантаження