Оцінка роботи академії

Актуально

СВІТЛОЇ ПАМ'ЯТІ ОЛЕКСАНДРА ДМИТРОВИЧА ГУСАКОВА

СВІТЛОЇ ПАМ'ЯТІ ОЛЕКСАНДРА ДМИТРОВИЧА ГУСАКОВА

 

 

З1 жовтня 2020 року перестало битися серце видатного вченого, доктора  медичних наук, професора, члена Міжнародної Академії Оториноларингології – Хірургії Голови та Шиї, Української Академії Національного прогресу, завідувача кафедри оториноларингології Державного закладу «Запорізька медична академія післядипломної освіти міністерства охорони здоров’я України» Гусакова Олександра Дмитровича.

Народився Олександр Дмитрович 26 серпня 1938 року в селі Бакланівка  Белгородскої області. Після середньої школи він поступив і навчався у Харківському медичному інституті, який з успіхом закінчив у 1961 році.

Після закінчення інституту 10 років пропрацював в Західній Україні, де після відповідної підготовки завідував ЛОР-відділеннями в Дубно та Рівному. Це були роки формування не тільки високо кваліфікованого професіонала, але і перші кроки в наукових дослідженнях, перш за все в отіатрії, проходження численних курсів підвищення кваліфікації в різних клініках – Ленінградському, Московському, Харківському інститутах удосконалення лікарів, навчання в аспірантурі на кафедрі оториноларингології Ленінградського інституту удосконалення лікарів.

У 1972 році Олександр Дмитрович захистив кандидатську дисертацію за темою «Аудіологічна характеристика слухової функції у хворих гострим середнім отитом в динаміці» і з 1972 по 1978 рік був прийнятий за конкурсом та працював на посаді асистента, а згодом (1978–1986) доцента кафедри оториноларингології Запорізького інституту удосконалення лікарів.

У 1985 році Гусаков О. Д. захистив докторську дисертацію за темою «Реконструкція звукопровідного апарату при закритих варіантах функціонально-реконструктивних операцій у хворих хронічним гнійним середнім отитом».

З 1986 року – професор, завідувач кафедрою оториноларингології ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти міністерства охорони здоров’я України».

Круг наукових інтересів проф. Гусакова О. Д. складали різні проблеми оториноларингології: це і  розробки щодо хірургічного лікування вазомоторних ринітів, синуситів, атрофічних процесів верхніх дихальних шляхів, розроблення та впровадження методики реконструкції соскоподібного відростка (мастоїдопластики) із використанням аутотрансплантату губчастої кістки та кісткового мозку.

Одним із захоплень Олександра Дмитровича була розробка та вдосконалення хірургічного інструментарію – в клінічну практику впроваджено більш ніж 30 мікроінструментів, які повною мірою відповідають практично всім вимогам отохірургії та не поступаються закордонним аналогам.

Вся діяльність професора О. Д. Гусакова була спрямована на оздоровлення населення не тільки Запоріжжя та Запорізької області, а й всього південного регіону України. За його ініціативою в 1986 році офіційно, на базі ЛОР-клініки Запорізької обласної клінічної лікарні наказом МОЗ України було відкрито Міжобласний Центр Мікрохірургії Вуха, який має на сьогоднішній день клінічний архів більш ніж 6000 операцій, третина з яких була виконана за розробленими в клініці технологіями «закритого» типу. Запорізький Міжобласний Центр Мікрохірургії Вуха став одним із  провідних місць після інституту отоларингології ім. проф. А. І. Коломійченка АМН України по кількості операцій та є школою по методикам функціонально-реконструктивних операцій на середньому вусі.

За період  практичної діяльності О.Д. Гусаков виступив автором більш ніж 250 наукових робіт, розробником 7 авторських свідоцтв, 52 раціоналізаторських впроваджень. Під його керівництвом захищені 3 докторські та 5 кандидатських дисертацій. Багато років Олександр Дмитрович був  членом Спеціалізованої Вченої Ради за спеціальністю «Оториноларингологія»  і членом Республіканської проблемної комісії.

Довгі роки Олександр Дмитрович виконував обов'язки Обласного оториноларинголога при  Управлінні охорони здоров'я Запорізької Облдержадміністрації, був Головою правління обласного науково-практичного товариства оториноларингологів. За ідеєю Олександра Дмитровича  та під його безпосереднім керівництвом раз в два роки проводились міжобласні  конференції оториноларингологів «Хортицькі читання». Остання така конференція проводилась на знак пошани заслуг видатного вченого і хірурга та була присвячена його ювілею.

Незважаючи на свій вік Олександр Дмитрович продовжував активно працювати  в клініці. Як правило, приходив зарано,  щоденно проводив чисельні консультації хворих, проводив кафедральні наради. Щоденно виконував багаточасові складні реконструктивні операції. Покидав клініку запізно, частіше останнім. Робота для нього була всім. Він любив і хотів працювати. Із запалом і гордістю розповідав як пройшла складна операція, що завтра знову буде ще  одна складна операція, а потім іще. Пишався тим,  що незважаючи на свій солідний вік робота для нього була завжди. На чисельні прохання перепочити та бути більш остережливим - тільки посміхався. Ще вдень працював в операційній, а ввечері сталася біда. Мужньо, до останнього боровся із важкою хворобою, а далі Вічність…

Коллектив кафедри отоларингології, клініка «Мікрохірургії ЛОР-органів» Запорізької обласної клінічної лікарні, правління обласного науково-практичного товариства оториноларингологів Запорізької області приносять щирі співчуття рідним та близьким Олександра Дмитровича.

СВІТЛА ВАМ ПАМ'ЯТЬ  ДОРОГИЙ ОЛЕКСАНДР ДМИТРОВИЧ.

 

Над могилой моей не стой

Я не сплю, я остался с Тобой

Я - шум ветра и шорох листвы, я в бриллиантовом блеске травы

Я – луч солнца на белых снегах, я в осеннем дожде и в лугах

Над могилой не плачь и не стой – я живой, я остался с Тобой.

 

                                                                                    Колектив кафедри оториноларингології.

                                                                                    ДЗ «ЗМАПО МОЗ України

                                                                                    Клініка «Мікрохірургія ЛОР-органів»

                                                                                    Запорізької обласної клінічної лікарні

                                                                                    Правління Обласного науково-практичного товариства

                                                                                    оториноларингологів Запорізької області

Сучасні аспекти медичного та медикаментозного супроводу реципієнтів ниркового трансплантата

2 та 3 грудня 2020 року відбудеться онлайн семінар-конференція "Сучасні аспекти медичного та медикаментозного супроводу реципієнтів ниркового трансплантата" для трансплантологів, нефрологів, сімейних лікарів, анестезіологів, акушерів, терапевтів.

З  програмою конференції можна ознайомитися тут.

Реєстрація на онлайн семінар-конференцію за цим посиланням: https://uawebinar.com/zmapo.edu.ua/

 

УВАГА!

Після участі у конференції будуть видаватись сертифікати. Будь ласка, під час реєстрації вводьте Ваші реальні дані без помилок!

Після реєстрації ви отримаєте електронного листа з підтвердженням та інформацією про проведення конференції."

Генеральний учасник конференції:   фармацевтична компанія “Astellas Pharma”.

Сертифікати учасників будуть направлені на відповідні електронні адреси, що зазначені при реєстрації. 

Сертифікат учасника конференції дає 10  балів до портфоліо безперервної післядипломної освіти

Закон 3671

Науково-педагогічні працівники отримали доступ до надання медичної допомоги

 

3 липня 2020 року народні депутати Верховної Ради України більшістю голосів (285) прийняли за основу і в цілому як закон проект Закону України №3671 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров’я».

 

Відтепер науково-педагогічні працівники мають необхідні правові механізми для того, щоб на законних підставах, без необхідності обов’язкового працевлаштування в закладі охорони здоров’я, надавати медичну допомогу. Також вони мають право бути лікуючими лікарями для своїх пацієнтів і що найголовніше – освітній процес буде продовжено.

Якісна медична допомога залежить від якісної практичної підготовки майбутніх лікарів. Це все залежить від доступу їх до клінічних баз, до практичної частини, до пацієнта.

Цим законом також вирішено питання щодо участі лікарів-інтернів у наданні медичної допомоги під керівництвом лікаря.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Проект закону зареєстровано за № 3671

Новини кафедри!!

ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРОЙТИ НАВЧАННЯ НА ТЕМАТИЧНИХ ЦИКЛАХ І ЦИКЛІ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ НА КАФЕДРІ ОЧНИХ ХВОРОБ БІЛЬШЕ НЕ ТРЕБА ВІДПРАВЛЯТИ КЛОПОТАННЯ.  ДОСИТЬ ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА ВАЙБЕРІ +380509740381. ЧЕКАЄМО ВАС В ДРУГОМУ ПІВРІЧЧІ 2020 ГОДА!

Більше статей...

 1. Атестація лікарів-інтернів від 26.06.2020 року
 2. ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРОЙТИ НАВЧАННЯ НА ТЕМАТИЧНИХ ЦИКЛАХ І ЦИКЛІ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ НА КАФЕДРІ ОЧНИХ ХВОРОБ БІЛЬШЕ НЕ ТРЕБА ВІДПРАВЛЯТИ КЛОПОТАННЯ. ДОСИТЬ ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА ВАЙБЕРІ +380509740381. ЧЕКАЄМО ВАС В ДРУГОМУ ПІВРІЧЧІ 2020 ГОДА!
 3. ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРОЙТИ НАВЧАННЯ НА ТЕМАТИЧНИХ ЦИКЛАХ І ЦИКЛІ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ НА КАФЕДРІ ОЧНИХ ХВОРОБ БІЛЬШЕ НЕ ТРЕБА ВІДПРАВЛЯТИ КЛОПОТАННЯ. ДОСИТЬ ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА ВАЙБЕРІ +380509740381. ЧЕКАЄМО ВАС В ДРУГОМУ ПІВРІЧЧІ 2020 ГОДА!
 4. Журнал відвідування онлайн занять
 5. Журнал відвідувань онлайн занять
 6. Електронний журнал
 7. Журнал відвідування. Кафедра Онкології.
 8. Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція «Профілактика захворюваності та смертності серед дітей та підлітків, пов’язаних з ризиковою поведінкою».
 9. Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція «Профілактика захворюваності та смертності серед дітей та підлітків, пов’язаних з ризиковою поведінкою».
 10. Журнал відвідування онлайн занять
 11. Бланки для заповнення на реєстрацію
 12. Графік online консультацій кафедри акушерства та гінекології
 13. У зв`язку з карантином оформлення на курси на кафедрі амбулаторної, гнійно-септичної хірургії та УЗД проводиться дистанційно!
 14. Наказ № 62 від 25 березня 2020 року "Про відкликання лікарів-інтернів 1-го, 2-го та 3-го років навчання в лікувальні заклади
 15. Інформація та анкета, щодо волонтерської діяльності
 16. Наказ № 55 від 18.03.2020 року "Про додаткові заходи у ДЗ "ЗМАПО МОЗ України" щодо запобігання епідемії коронавірусної інфекції"
 17. Наказ № 406 від 16.03.2020 року "Про організаційні заходи для запобігання поширенню кононавірусу COVID-19"
 18. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 року № 215 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211"
 19. Наказ про організацію роботи апарату Міністерства охорони здоров'я України, підприємств, установ і організацій, що належати до сфери його управління, на період дії карантину
 20. XІ МІЖНАРОДНИЙ МЕДИЧНИЙ ФОРУМ «ІННОВАЦІЇ В МЕДИЦИНІ – ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ»