Навчально-методична робота

Виїзний постійно діючий семінар з навчально-методичної роботи для завучів кафедр на кафедрі онкології

DSC1005Термін та місце проведення

16 жовтня 2015 року на базі кафедри онкології ДЗ „ЗМАПО МОЗ України” відбувся постійно діючий семінар з навчально-методичної роботи.

Форма проведення: доповіді, дискусії з актуальних питань, круглий стіл.

Учасники: завучі кафедр, декани, члени Навчально-методичної комісії.

Склад кафедри онкології:

Завідувач кафедри: Ковальов Олексій Олексійович, д.мед.н., профессор

Професор: Пащенко Сергій Миколайович, д.мед.н.

Доцент:  Волошина Надія Миколаївна, к.мед.н.

Доцент: Бутаєв Олександр Володимирович, к.мед.н.

Асистент: Рябошапка Андрій Миколайович

Асистент: Шах Фероз

Старший лаборант: Волошанський Юрій Володимирович

Лаборант: Берегова Катерина Панасівна

Лаборант: Мельникова Зоя Вікторівна

З привітальним словом до учасників звернулася проректор з науково-педагогічної методичної та виховної роботи д.мед.н. професор Дмитрієва С.М., ознайомила з метою семінару, наголосила на актуальність питань, які будуть обговорюватись.

В першій частині семінару було розглянуто два основних питання:

1.  Стан навчально-методичної роботи на кафедрі онкології.

Доповідач –.завуч кафедри к.мед.н. доцент Волошина Н.М.

2.  Підвищення рівня знань слухачів – лікарів ЗПСМ із суміжних дисциплін

Доповідач -  член НМК к.мед.н. доцент Подсевахіна С.Л.

В своїй доповіді завуч кафедри онкології к.мед.н. доцент Волошина Надія Миколаївна презентувала навчально-методичну роботу кафедри: напрямки діяльності, виконання плану комплектації, особливості організації навчання (доповідь). На кафедрі велику роль відводять використанню технічних засобів навчання, зокрема відеофільмам, налагоджена пряма трансляція з операційної.

Також розглянуто основні питання організації самостійної роботи на кафедрі:

·        Робота пізнавально-пошукового та творчого характеру

·        Самостійне навчання (тести, вивчення літератури, методрозробки)

·     Практична робота (чергування, участь в прийомах хворих, операціях, ведення історій)

·        Аудиторна робота (лекції, семінари, тести)

·       Позаудиторна робота (написання історій хвороб, рефератів)

·  Профілактична робота (підготовка виступів для пацієнтів по профілактиці онкозахворювань)

·        Заліки самостійної роботи

Особливістю організації самостійної роботи слухачів на кафедрі онкології вважається підготовка електронних варіантів робіт по профілактиці раку різних локалізацій. Свої варіанти наукових праць курсанти захищають на практичних заняттях, де проводиться обговорення тем всіма слухачами, вносяться корективи і дається загальна оцінка роботи. Наприкінці навчальних циклів курсанти мають на електронних носіях всі варіанти тем, що обговорювалися на практичних та семінарських заняттях.

DSC1009

Декан хірургічного факультету к.мед.н. доцент Трибушний О.В. відмітив плідну роботу кафедри. Він вважає, що кафедра має добрі задатки в організації ефективної самостійної роботи слухачів.

Проректор з науково-педагогічної методичної та виховної роботи д.мед.н. професор Дмитрієва С.М. наголосила на необхідність проведення для лікарів загальної практики-сімейної медицини постійно-діючих семінарів з питань профілактичної роботи та ранньої діагностики онкозахворювань.

З питання «Підвищення рівня знань слухачів – лікарів загальної практики сімейної медицини із суміжних дисциплін» виступила член Навчально-методичної комісії к.мед.н. доцент Подсевахіна С.Л. (доповідь). DSC1011

В своїй доповіді Світлана Леонтіївна наголосила на актуальність цього питання та методичному забезпеченню навчання лікарів ЗПСМ на суміжних кафедрах ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», етапах клінічної підготовки та контролю рівня знань та практичних навичок.

З нормативною базою щодо підготовки та запровадження очно-заочного навчання з елементами ДН в педагогічну практику ознайомила в своїй доповіді завідуюча навчально-методичним кабінетом Грицун Т.О. (доповідь).

DSC1019

Своїм досвідом з впровадженням очно-заочного навчання поділилися кафедри загальної практики-сімейної медицини та гастроентерології; соціальної медицини, організації і управління охороною здоров’я та МСЕ.

Круглий стіл «Самостійна робота»

Заслухавши представлені доповіді, учасники семінару взяли активну участь в обговоренні проблемних і дискусійних питань планування і організації аудиторної самостійної роботи на кафедрах академії, серед яких:

1. Нормативні документи, що регламентують організацію самостійної роботи

2. Розрахунок педагогічного навантаження (інтерни, лікарі, стажисти)

3. Внесення змін в розклад та навчальний план (планування СР)

Було відмічено, що для успішного виконання аудиторної самостійної роботи необхідні планування й контроль з боку викладачів, а саме - планування обсягу самостійної роботи в навчальних планах, відповідне методичне забезпечення.

Декан терапевтичного факультету д.мед.н. доцент Скороходова Н.О. добавила, що кожна кафедра повинна враховувати свою специфіку організації самостійної роботи, до видів самостійної аудиторної роботи можна також віднести роботу з реєстрами медико-технологічних документів.

Завучі поділилися власним педагогічним досвідом, висвітлили проблемні питання.

Під час круглого столу обговорювався також алгоритм перевірки навчальних книг перед рецензуванням МОЗ України на академічний плагіат.

DSC1033

Учасниками семінару було прийнято рішення:

1. Проаналізувати надані викладачами академії пропозиції щодо підготовки та запровадження в педагогічну практику нормативних документів з організації очно-заочної форми з елементами ДН та самостійної роботи.

2. Підготувати для обговорення на черговому засіданні Центральної методичної ради проект «Положення з організації та проведення самостійної роботи в академії»

Свої пропозиції та побажання завучі висловили в електронній анкеті.

Фотозвіт семінару