Кафедра фтизіатрії і пульмонології

Навчання на кафедрі фтизіатрії і пульмунології

Клінічні бази:

• Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер (1 та 2 терапевтичні відділення та відділення анестизіології і інтенсивної терапії - 205 ліжок).
  • 9-а лікарня м. Запоріжжя (пульмонологічне відділення на 60 ліжок).
  • Протитуберкульозний диспансер №2 м. Запоріжжя (диспансерне відділення та денний стаціонар).

На головній базі кафедра має:

• 3 учбові кімнати
  • аудіторію на 35 місць
  • кабінет завідувача
  • ординаторську
  • лабораторію

Крім того, одна учбова кімната розташована в пульмонологічному відділенні 9-ї міської лікарні.

При Запорізькому ОПТКД створений і працює обласний центр діагностики плевральних випотів та дисемінованих процесів у легенях, що знаходиться під патронатом кафедри.

Крім того, у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації з туберкульозу в Запорізькій області, як і в цілому в Україні, зростанням захворюваності і смертності від нього, новими підходами в лікуванні і спостереженні за хворими на туберкульоз, та з метою підвищення професійної майстерності фахівців протитуберкульозної служби та обізнаності спеціалістів закладів загальної лікувальної мережі щодо питань реалізації протитуберкульозних заходів, з 01.01.2008р. був створений Навчальний центр з підвищення професійної освіти з туберкульозу фахівців протитуберкульозної служби та закладів загальної лікувальної мережі Запорізької області.